Ara
  • Musab Kalender

Çin'deki Türk Kurganlarının Hala Bilim Adamlarının Araştırmalarına Açılamaması Bizleri Üzüyor

Güncelleme tarihi: 2 Kas 2018

2017’nin geçtiğimiz aylarında, altın elbiseli adamın, Kazakistan’da 4. örneğinin bulunması ile Türk Kültürü yeni bir kurganına daha kavuştu. Kazakistan’da bulunan kurganlar, Pazırık Bölgesi’nde bulunan kurganlar ve Çin’in Xi’an şehrindeki kurganlar (piramitler) höyük şeklinde ve toprak yığma yöntemi ile yapılmış karakteristik Türk mezarlarıdır. Çin piramitleri de denilen Xi’an şehrindeki bu büyük kurganların takip edebildiğimiz Türk tarihinden daha da eskilerde yapıldığı ya da Türkler’in Ötüken’den uzak düşüp Çin’de yaşamak zorunda kaldığı yıllarda yani Hunlar, Tabgaçlar ya da Göktürkler tarafından yapılmış olabileceği tahmin edilmekte. Paylaştığımız videoda bu kurganların içerisindeki ay yıldız sembolümüzü görebilirsiniz. Ayrıca Araştırmacı Yazar Oktan Keleş içine girdiği kurganda ay yıldız sembolümüz ile birlikte kurt başı sembolümüzün de olduğunu belirtmektedir.


Tilla Deniz Baykuzu Hocamız “Çin Topraklarındaki Bazı Türk Soylularının Kurganları” adlı makalesinde bu kurganların Türkler’e ait olmadığını iddia edenlere aşağıdaki bilgiler ile cevap veriyor:

"Hunlar Çin'de yaşadıkları dönemde kendi soyluları için "on binlerce" kişinin yapımında çalıştığı büyük kurganlar inşa etmişlerdir, keza yine Göktürkler'in Çin'de yaşadığı yıllarda Göktürk soyluları için Çin'de kurganlar inşa edilmiştir, sonra Hunlar'dan bir bölük olan Tabgaçlar'da Çin'de büyük kurganlar inşa etmişlerdir."

Diğer kurganlarımız gibi, ileride bilim adamlarının araştırmalarına açılacak olmasını büyük bir ümitle beklediğimiz Çin’deki kurganlar da muhakkak Türk gençlerinin dimağlarında Türk Kültür ve Medeniyeti adına yeni ufuklar açacak.21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Mustafa Kemal PaşamZeynep
00:00 / 02:09